Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Izolace

Zpět

Provádíme veškeré tepelné izolace jak interiérové, tak exteriérové. Jde především o fasádní polystyrenové nebo minerální izolace samozřejmě včetně omítek a případné výměny oken. Dále izolujeme šikmé střešní pláště, a to jak v interiéru, tak systémem takzvané nadkrokevní izolace, která je z pohledu účinnosti nejefektivnější. Provádíme izolace plochých střech s provedením spádových klínu pro správné odvodnění střešních plášťů.

Zabýváme se hydroizolací a radonovou izolací spodních staveb jako jsou například základové desky domů anebo suterénních podlaží. Dále opravou nebo provedením dodatečné hydroizolace již stávajících objektů které se potýkají s vysokou vlhkostí ve zdech.  

 

Trendem v dnešní době je snaha o snížení tepelné náročnosti všech objektů. U novostaveb je situace jednoduší a projektanti dnes již navrhují objekty s nízkou tepelnou ztrátovostí nebo až přímo tzv. pasivní domy. Zde je nutné dodat že výrobci materiálů se snaží své technologie posouvat dál a dnes novostavba z pohledu tepelných izolací nemusí být již jen o polystyrenu. Pro příklad dva nejznámější výrobci a jejich produkty. Za prvé firma Wienerberger a jejich broušené cihelné bloky s minerální izolací nebo druhý výrobce, firma Ytong a jejich zástupce tepelněizolační tvárnice Lambda YQ. Tyto produkty se obejdou bez následné polystyrenové izolace a z našeho pohledu je to elegantnější varianta provádění novostaveb z pohledu tepelné náročnosti. Samozřejmě není to jediná cesta a v praxi není nic zvláštního, pokud je novostavba pořád navržena s montáží dodatečné tepelné izolace.

Pokud jde o zlepšení tepelně izolačních vlastností u starších objektů je mnoho variant, jak danému objektu pomoct a především neuškodit. Rádi Vám poradíme, abyste se vyhnuly situaci, kdy nevhodně investujete nemalé peníze do izolace domu, ale bohužel znatelný pokles nákladů za provoz budovy se nedostaví. Vždy je potřeba si uvědomit že u starších objektů jde o komplexnější věc než jen „nalepení polystyrenu“. Svoji roli hraje více faktorů od oken až po samotný typ zvoleného vytápění. Je potřeba najít nejvhodnější variantu a k tomu Vám rádi pomůžeme.